Przedszkole Julka i Miś

Kadra

Magdalena Wojtasz
dyrektor

Założyciel cudownego miejsca dla dzieci CENTRUM ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY EDUCARE

W Centrum prowadzi diagnozę pedagogiczną oraz diagnozę poziomu umiejętności szkolnych, diagnostykę i trening zaburzeń przetwarzania słuchowego, badania przesiewowe w zakresie zaburzeń funkcji wzrokowych oraz słuchowych, terapię bilateralną. Ponadto w pracy z dziećmi wykorzystuje EEG-biofeetback oraz elementy terapii neurotaktylnej.
Jej inspiracją do pracy z dziećmi stały się słowa J. Korczaka : „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.”

Prywatnie łączy swoje zainteresowania z zakresie pierwszej pomocy i pracy z osobami niepełnosprawnymi. Wielokrotnie bywała prelegentem konferencji o tematyce medyczno- pedagogicznej. Jest też twórcą wielu publikacji łączących aspekt medyczny z pedagogicznym. Aktualnie pracuje nad ukończeniem swojej pracy doktoranckiej w zakresie pedagogiki.

Julita Prokop
edukacja przedszkolna

Ukończyłam studia licencjackie na specjalizacji Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia magisterskie na kierunku Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna na tej samej uczelni. Podczas studiów uzyskałam certyfikat biegłości językowej z języka angielskiego. W pracy z dziećmi uwielbiam wykazywać się kreatywnością i twórczością, a przede wszystkim cierpliwym i wyrozumiałym podejściem do swoich wychowanków. Praca w przedszkolu daje mi wiele satysfakcji, radości a także nowych wyzwań, do których podchodzę zawsze z dużą chęcią oraz motywacją do działania. Wolny czas lubię spędzać w sposób aktywny chodząc na spacery, do kina czy zajęcia sportowe. 

Maria Wiznerowicz
neurologopeda

Maria ukończyła studia na kierunku Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna oraz Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje z dziećmi od ponad 8 lat i jest to jej największa pasja.
W 2017 roku ukończyła studia na kierunku Logopedia, a dwa lata później studia z zakresu Neurologopedii. Jest również terapeutą ręki i prowadzi zajęcia logorytmiczne. Pracuje zarówno z dziećmi jak i osobami starszymi, co daje jej niezwykłą satysfakcję i poczucie spełnienia. Prywatnie bardzo lubi gotować i podróżować, a w wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem.

Małgorzata Wójcik
edukacja przedszkolna

Z wykształcenia jestem technologiem żywności, ale od 10 lat pracuje w przedszkolu jako pomoc nauczyciela. Jestem także instruktorem zumby i prowadzę zajęcia dla dzieci i dorosłych. Organizuję warsztaty mydlarskie. W przedszkolu wspieram nauczycieli w rozwój dzieci. Praca z dziećmi to przyjemność i dużo miłych spędzonych chwil. Kreatywna,  pomysłowa z dużym poczuciem humoru. Uwielbiam książki, piec ciasta, a wolnych chwilach robię rękodzieła na szydełku. Dla samorozwoju uczę się języka angielskiego.

Marlena Paprocka
edukacja przedszkolna

Studia licencjackie ukończyłam na kierunku: Pedagogika ze specjalizacją Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Studia magisterskie kontynuowałam na kierunku: Pedagogika resocjalizacyjna. Ukończyłam również studia podyplomowe, specjalność wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Obecnie podjęłam  studia na kierunku: Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu. Praca z dziećmi pozwala mi spojrzeć na zwykłe rzeczy oczami dziecka. Głównym celem mojej pracy w przedszkolu jest stworzenie dzieciom najlepszych warunków do zabawy i nauki w poczuciu bezpieczeństwa i miłej atmosfery.  Prywatnie jestem żoną i matką dwójki dzieci.

Monika Szczepaniak
edukacja przedszkolna

Monika Szczepaniak urodzona optymistka. Szczęśliwa matka dwójki dzieci. Skończyłam studia na kierunku Ekonomia. Od dwóch lat pracuję jako pomoc nauczyciela, pomaganie w rozwoju dzieci sprawia mi radość i daje dużo satysfakcji z wykonywania swojej pracy. Jestem świetną kucharką i menedżerem mojej rodziny. W wolnych chwilach lubię poczytać książkę lub pójść na spacer. W życiu kieruje się zasadą „Żyje się tylko raz, lecz jeśli zrobi się to dobrze, ten raz wystarczy”.