Przedszkole Julka i Miś

Kadra

Magdalena Wojtasz
Dyrektor Przedszkola | Wychowawca w grupie Jeżyki

Założyciel cudownego miejsca dla dzieci CENTRUM ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY EDUCARE

W Centrum prowadzi diagnozę pedagogiczną oraz diagnozę poziomu umiejętności szkolnych, diagnostykę i trening zaburzeń przetwarzania słuchowego, badania przesiewowe w zakresie zaburzeń funkcji wzrokowych oraz słuchowych, terapię bilateralną. Ponadto w pracy z dziećmi wykorzystuje EEG-biofeetback oraz elementy terapii neurotaktylnej.
Jej inspiracją do pracy z dziećmi stały się słowa J. Korczaka : „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.”

Prywatnie łączy swoje zainteresowania z zakresie pierwszej pomocy i pracy z osobami niepełnosprawnymi. Wielokrotnie bywała prelegentem konferencji o tematyce medyczno- pedagogicznej. Jest też twórcą wielu publikacji łączących aspekt medyczny z pedagogicznym. Aktualnie pracuje nad ukończeniem swojej pracy doktoranckiej w zakresie pedagogiki.

Maria Wiznerowicz
Wicedyrektor Przedszkola | Neurologopeda

Ukończyłam studia na kierunku Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna oraz Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 8 lat pracowałam jako wychowawca i nauczyciel edukacji przedszkolnej. W 2017 roku ukończyłam studia na kierunku Logopedia, a dwa lata później studia z zakresu Neurologopedii. Jest to obecnie moje największe pole zainteresowań i w tym kierunku nadal się rozwijam. Obecnie kończę studia na kierunku: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka i Wsparcie Rodziny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Jestem certyfikowanym Terapeutą Ortodoncji Funkcjonalnej MFS,  Terapeutą Ręki oraz Terapeutą pedagogicznym. Posiadam kompetencje do prowadzenia zajęć logorytmicznych i rewalidacyjnych. Prywatnie bardzo lubię gotować i zwiedzać nowe miejsca. W wolnym czasie rozwijam się zawodowo.

Diana Pavlovska
Nauczyciel w grupie Jeżyki

Moją ulubioną zabawą w dzieciństwie była zabawa w nauczyciela. Dlatego pytanie: „Gdzie iść uczyć się po szkole?” – u mnie nie powstawało. I nigdy nie żałowałam swojego wyboru. Mam trzy letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. 

Studia licencjackie ukończyłam na kierunku: Pedagogika ze specjalizacją Biologia i zdrowie człowieka . W pracy z dziećmi uwielbiam wykazywać się kreatywnością i twórczością. Wolny czas lubię spędzać w domu przy oglądaniu filmów lub chodzić na spacery.

Monika Szczepaniak
Pomoc nauczyciela w grupie Jeżyki

Monika Szczepaniak urodzona optymistka. Szczęśliwa matka dwójki dzieci. Skończyłam studia na kierunku Ekonomia. Od dwóch lat pracuję jako pomoc nauczyciela, pomaganie w rozwoju dzieci sprawia mi radość i daje dużo satysfakcji z wykonywania swojej pracy. Jestem świetną kucharką i menedżerem mojej rodziny. W wolnych chwilach lubię poczytać książkę lub pójść na spacer. W życiu kieruje się zasadą „Żyje się tylko raz, lecz jeśli zrobi się to dobrze, ten raz wystarczy”.

Patrycja Jazdończyk
Wychowawca grupy Liski

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na ten moment kontynuuje kształcenie na studiach magisterskich na kierunku: pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i spełnienia. W pracy z dziećmi zależy mi na stworzeniu dobrej atmosfery oraz na tworzeniu przestrzeni do poznawania świata. W wolnych chwilach lubię czytać książki oraz jazdę na rowerze.

Małgorzata Wójcik
Pomoc nauczyciela w grupie Liski

Z wykształcenia jestem technologiem żywności, ale od 10 lat pracuje w przedszkolu jako pomoc nauczyciela. Jestem także instruktorem zumby i prowadzę zajęcia dla dzieci i dorosłych. Organizuję warsztaty mydlarskie. W przedszkolu wspieram nauczycieli w rozwój dzieci. Praca z dziećmi to przyjemność i dużo miłych spędzonych chwil. Kreatywna,  pomysłowa z dużym poczuciem humoru. Uwielbiam książki, piec ciasta, a wolnych chwilach robię rękodzieła na szydełku. Dla samorozwoju uczę się języka angielskiego.

Paulina Olejniczak
Wychowawca w grupie Wiewiórki

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika ze specjalizacją opiekuńczo-wychowawcza z terapią na Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I
w Poznaniu. Aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich na kierunku Poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W przedszkolu Julka i Miś pełnię stanowisko wychowawcy grupy Wiewiórek. Jestem osobą cierpliwą, optymistyczną oraz empatyczną. W pracy z dziećmi stawiam na kreatywność, twórczość oraz wzmacnianie mocnych stron każdego dziecka. Towarzyszenie dzieciom w odkrywaniu siebie i świata to droga pełna wyzwań, która mnie satysfakcjonuję. W pracy kieruję się zawsze dobrem moich wychowanków.

W czasie wolnym uprawiam sport min. jazda na rowerze, bieganie. Czytam książki o tematyce kryminalnej, przygodowej. Interesuję się teatrem oraz kinem. Dokształcam się w języku angielskim.

Eliza Gajdzińska
Pomoc nauczyciela w grupie Wiewiórki

Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o kierunku Turystyka i Rekreacja. Szczęśliwa mama 12letniej córki. Od roku pracuję jako pomoc nauczyciela, co sprawia mi wielką radość i dużo satysfakcji. Uwielbiam słuchać muzyki, tańczyć i gotować. Mam duże poczucie humoru, które przekładam na zabawę z dziećmi. Moje otwarte ramiona przytulą i ukoją nasze przedszkolaki.

Ilona Ristau
Psycholog dziecięcy

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizacja psychologia nauczania i wychowania oraz drugą specjalizację psychologia zdrowia. Przez wiele lat pracowałam z dorosłymi wspierając ich rozwój osobisty i zawodowy. Psychologia była i jest moją pasją. Od kilku lat pracuję z dziećmi w publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych.

Ukończyłam również studia podyplomowe pedagogika korekcyjna (terapia pedagogiczna). Aktualnie kończę ministerialne studia podyplomowe wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wsparcia rodziny.

Od ponad dziesięciu lat prowadzę zajęcia ze studentami w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium.

Czas wolny spędzam z bliskimi. Relaksuje mnie otoczenie przyrody.

Uwielbiam podróże i jak tylko czas pozwala zwiedzam ciekawe miejsca.

W przedszkolu prowadzę terapię psychologiczną, której celem jest stymulowanie ogólnego rozwoju dziecka, wyrównywanie deficytów rozwojowych i harmonizowanie rozwoju.

Karolina Zielińska
Psycholog dziecięcy

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem terapeutą, terapeutą integracji sensorycznej, mediatorem.

Od ponad 10 lat z satysfakcją pracuję z dziećmi i młodzieżą. W swojej pracy kieruje się zasadą „dobro dziecka jest wartością nadrzędną”. Pracując, wspieram rozwój dziecka na wielu płaszczyznach, pomagając jednocześnie pokonywać napotkane trudności. Zwracam szczególną uwagę na indywidualne podejście do każdego dziecka, budując atmosferę bezpieczeństwa, szacunku i wzajemnego zaufania.

Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców.

W wolnym czasie uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, grać w gry planszowe oraz czytać książki.

Estera Iwańska
Pedagog specjalny, trener TUS

Prowadzę terapię pedagogiczną, zajęcia kompetencji emocjonalno-społecznych oraz trening umiejętności społecznych. Jestem studentką 5 roku pedagogiki specjalnej. W wolnym czasie lubię spędzać czas z rodziną, chodzić na spacery. Moja praca sprawia mi ogrom radości. Od zawsze wiedziałam, ze swoją przyszłość chciałabym skupić na kształceniu dzieci oraz pomaganiu im.

Magdalena Seifert
Terapeuta integracji sensorycznej

Jestem terapeutką integracji sensorycznej, terapeutką ręki, trenerką umiejętności społecznych TUS SST. Mam także kwalifikacje do nauczania przedszkolnego oraz w klasach I-III. W przedszkolu „Julka i Miś” prowadzę terapię integracji sensorycznej. W pracy z dziećmi kieruję się przede wszystkim zrozumieniem ich indywidualnych potrzeb, misją tworzenia im bezpiecznej i wspierającej przestrzeni, w której nie będą bały podejmować się co raz to śmielszych wyzwań. Moje innowacyjne metody pracy, kreatywność, empatia, cierpliwość, ciepło, radość i optymizm sprawiają, że dzieci szybko i chętnie nawiązują ze mną pozytywną relację, a także z zaufaniem podążają za moimi wskazówkami. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki nastolatków. Kocham ludzi, zwierzęta i naturę. Uwielbiam gry planszowe, dobrą lekturę, muzykę, taniec, długie spacery, gotowanie dla bliskich i spędzanie z nimi wolnego czasu.

Balbina Wojtkowska
Logopeda

Jestem pedagogiem i logopedą. Od zawsze marzyłam o pracy z dziećmi i wkładam w nią całe moje serce. Ukończyłam pedagogikę przedszkolną oraz logopedię. W ten sposób po kilku latach nauki zaczęłam pracę z dziećmi. Zależy mi, aby prowadzić ciekawe i urozmaicone zajęcia, które zainteresują moich podopiecznych. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i właścicielką dwóch uroczych kotów. W wolnym czasie spaceruję i czytam.

Karolina Pawlaczyk
Pedagog specjalny, Terapeuta pedagogiczny

Jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą pedagogicznym, terapeutą ręki oraz terapeutą bilateralnej integracji. Od ponad 10 lat zajmuję się pracą terapeutyczną dzieci oraz młodzieży. Połączenie tych specjalności pozwala mi na szerokie spektrum oddziaływań, co umożliwia mi holistyczne podejście i odpowiedni dobór strategii do pracy. W pracy z dziećmi najważniejsza jest dla mnie zasada dobrej zabawy, w trakcie której opiekuję się tymi obszarami, które potrzebują dodatkowego wsparcia.

Od niedawna jestem także certyfikowanym terapeutą Metody Strukturalnej, w której skupiam się na diagnozie i terapii trudności w czytaniu i pisaniu.